מה עדיף – הרחקת יונים או הדברה? - Onyxp.co.il
15905
rtl,single,single-post,postid-15905,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

מה עדיף – הרחקת יונים או הדברה?

מה עדיף – הרחקת יונים או הדברה?

בעיית היונים המקוננות על אדן החלון היא בעיה מוכרת מאוד. בבתים רבים בישראל כבר נשמע קולה של היונה המעירה את בני הבית בשעה מוקדמת או לחלופין, ממלאת את החלל בניחוחות לא מאוד סימפטיים. לצד היותה מטרד סביבתי היא גם מהווה מטרד בריאותי, שכן היא עשויה להעביר מחלות שונות לבני הבית, בעיקר לצעירים ולקשישים, אבל לא רק. אם כן, מתבקשת כעת השאלה – איך מתמודדים עם הבעיה הזו? כשאנחנו נתקלים במקקים אנחנו נעזרים בחברת הדברה, כשסדקים מופיעים בעץ אנחנו מבינים שאין מנוס אלא לבצע הדברת טרמיטים מקצועית, אבל מה עושים עם היונה?

הפתרון ההומני: הרחקת יונים

בהשוואה ליצורים אחרים, היונה בהחלט לא מזיקה. כלומר, היא יכולה להטריד את מנוחתנו באופן מרשים למדי, אבל כשהיא מתעופפת להנאתה אין לה כל השפעה עלינו. הדברת טרמיטים היא הכרחית משום שהם מזיקים לרהיטים שלנו וגם מתרבים בקצב בלתי נתפס. בכל הקשור לטיפול ביונים, אין לנו צורך לפגוע בהן, אלא רק למנוע מהן לחזור למקום החם והנעים שמצאו במסתור הכביסה או על המרזב. לכן מומלץ לבצע הרחקת יונים באחת מכמה דרכים אפשריות, ובראשן הצבת דוקרנים שיהפכו את המקום לנעים ומזמין הרבה פחות, ויגרמו ליונים לחפש מקום אחר להקים בו את הקן שלהן.

דרכי פעולה נוספת

הרחקת יונים אפשרית גם בדרכים נוספות. למשל, שיטה פופולארית אחת היא הצבת רשתות שמונעות מהיונים להגיע. כמובן שרצוי לבחור ברשת איכותית וחזקה, בלי להתפשר על האסתטיקה. שיטות אחרות כוללות הצבת דחלילים למיניהם, וגם היא תעבוד לא רע – אבל בטווח הקצר. זאת משום שהיונים החכמות יבינו את הטריק בקלות ובמהירות, וימצאו לעצמן פינה נוחה לצד הדחליל החביב. באופן דומה, גם הצבת דיסקים ופריטים מנצנצים יעבדו לזמן קצר בלבד.

הרחקת יונים – לבד או באופן מקצועי?

אם תיכנסו לכל חנות שפועלת על עיקרון "עשה זאת בעצמך" תמצאו פתרונות להרחקת יונים, אבל מומלץ לבדוק לעומק את הפתרון שבו אתם בוחרים. אתם יכולים לרכוש דוקרנים ולהתקין אותם לבד, אבל במקרים רבים אתם עשויים להסתפק בפתרון הזול והפשוט, ולהתקין דוקרנים לא איכותיים שלא ישיגו את המטרה. התקנה לא נכונה גם היא תהווה בעיה של ממש. התקנת רשתות גם היא פעולה שמומלץ לבצע באמצעות אנשי מקצוע מיומנים שיציעו פתרון המתאים לצרכים שלכם והתקנה חזקה וטובה שתחזיק מעמד לאורך זמן.