הדברת טרמיטים- אוניקס
15765
rtl,page-template-default,page,page-id-15765,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

כל מה שצריך לדעת על הדברת טרמיטים

אחת הבעיות הנפוצות והטורדניות ביותר איתן מתמודדים בעלי דירות בישראל היא בעיית הטרמיטים. רגע לפני שאתם נעזרים בשירותיה של חברת הדברה מקצועית שתוכל לבצע הדברת טרמיטים באופן מדויק, חשוב שנכיר את האויב שלנו קצת יותר טוב. אם כן, טרמיטים הם מצד אחד יצורים קטנים מאוד ומצד שני הם עשויים להסב נזק משמעותי לסביבה שבה הם נמצאים והם אינם זקוקים לזמן רב לשם כך. החרקים הקטנטנים הללו, שצבעם חום בהיר וכנפיהם קטנות מאוד, מעדיפים בדרך כלל להתמקם לצד אלפי טרמיטים אחרים כשהם נשלטים על ידי מלך ומלכה המובילים בגאון את תהליך הרבייה של חברי הקהילה העצומה הזו. מה שהופך את הטיפול בבעיית הטרמיטים למאתגר עוד יותר הוא קצב הרבייה המהיר שלהם, קצב שנקבע על ידי המלך והמלכה המזדווגים מדי כמה ימים ועקב כך מטילים מאות ביצים. עם גידול דמוגרפי מהיר כל כך אפשר להבין מדוע הדברת טרמיטים מחייבת טיפול יסודי, מקצועי ומדויק מאוד.

מתי נחוצה הדברת טרמיטים?

לצד העובדה כי הטרמיטים מתרבים בקצב מהיר מאוד, הם זקוקים למזון כדי להתקיים והמזון שלהם – למרבה הצער עבורנו – הוא עץ. זוהי בהחלט בעיה, שכן טרמיטים אשר חודרים אל סביבת המגורים שלנו יכולים לבחור בדלתות העץ, בשולחנות ואף בפרגולה החיצונית כאוכל. סביר להניח שהם יתחילו עם המשקופים ורק לאחר מכן יעברו אל הריהוט, ואין זה משנה אם אתם חיים בבית פרטי או בקומה גבוהה יחסית בבניין מגורים, הטרמיטים יגיעו לכל מקום אם לא יטופלו כהלכה. יתרה מכך, אתם עשויים שלא לגלות על קיומם של הטרמיטים עד לשלב מאוחר למדי שבו ייאכל העץ כמעט לחלוטין. במצב הזה שירותי הדברת טרמיטים יעזרו לכם לשלוט בבעיה ולמנוע את התפשטותה לאזורים אחרים בסביבה.

החשיבות של ביצוע הדברת טרמיטים מקצועית

טיפול יעיל במטרד הזה הוא טיפול שדורש חיסול כללי לחברי המושבה, ולשם כך נדרש ציוד מקצועי מתאים וכלים שמתאימים לטיפול נגד טרמיטים. חשוב לזכור שמקורם של הטרמיטים הוא תחת האדמה, כך שאין דרך טובה לבצע הדברת טרמיטים באופן עצמאי עם תכשירים לשימוש ביתי. טיפול מקצועי הוא נכון יותר, והוא מחייב ידע וניסיון. במקרים שונים עשוי לעלות הצורך בקידוח, בהחדרת פיתיונות או ביצירת תחנות האכלה כפתרון לצורך הדברת טרמיטים. כפי שניתן להבין פתרונות אלה מחייבים מומחיות רבה ורק חברה מנוסה ובעלת מוניטין כמו חברת אוניקס תוכל להציע שירותים ברמה הגבוהה ביותר.

שיטות לביצוע הדברת טרמיטים

כאמור, ישנן דרכים שונות לבצע הדברת טרמיטים כאשר אחת השיטות הנפוצות כוללת קידוח סביב הבית והחדרת חומר הדברה אל האדמה כדי להגיע אל מושבת הטרמיטים ולחסלה מן השורש. בדרך הזו ניתן לבצע טיפול מקיף ויסודי הרבה יותר וליצור שטח סטרילי ונקי שמונע היווצרותן של מושבות חדשות. זוהי אחת הדרכים המומלצות והיעילות ביותר, בוודאי בהשוואה לטכניקות אחרות, בהן תחנות האכלה למשל. תחנות אלה למעשה דורשות קופסה אטומה שבתוכה חומר ייחודי שאמור למשוך טרמיטים אם הם בסביבה. אם לאחר תקופה ממושכת (מספר חודשים) ישנם סימני אכילה על הקופסה או שנמצאים בה טרמיטים, ניתן להחדיר מזון מורעל שיחסל את הטרמיטים. כפי שניתן להסיק זהו תהליך ארוך למדי, וזהו החיסרון העיקרי שלו. פתרונות נוספים כוללים גם פיתיונות מורעלים, עשן דוחה טרמיטים (שמשאיר בחלל ריח שריפה) וחומר ייחודי לדחיית טרמיטים שנחשב לחומר לא יעיל. הדברת טרמיטים יעילה, איכותית וברמה גבוהה, חייבת להתבצע על ידי חברה מקצועית ובעל ניסיון רב, כמו חברת אוניקס.

Call Now Button