הכר את האויב לפני שתבצע הדברת עכברים - Onyxp.co.il
15753
rtl,page-template-default,page,page-id-15753,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

הכר את האויב לפני שתבצע הדברת עכברים

התגובה הראשונה של מרבית האנשים הפוגשים עכבר ברחבי הבית, היא בהלה. אפשר להבין מדוע. היצור הקטן הזה שמוכר לנו כדמות חביבה מסרטי דיסני, היא ללא ספק מבהילה ואין לנו כל רצון לשהות במחיצה בבית. העכבר החמוד הזה, עם הפרווה האפורה שמכסה שטח גוף של 7-8 סנטימטרים בסך הכל, יכרסם כל מה שיוכל למצוא, ואם השארתם ברחבי הבית שאריות מזון סביר להניח שהוא יגיע גם אליהם. אם לא תטפלו בבעיה הזו תוך זמן קצר אתם עשויים למצוא עצמכם חולקים דירה עם משפחת עכברים שמתרבה בקצב מרשים למדי ומולידה אפילו עשרה עכברים מדי שנה. בנוכחותם בבית לא רק שהם יגנבו לכם מזון ויתנחלו מבלי להשתתף בהוצאות שכר הדירה (או המשכנתא) הם עשויים גם להעביר מחלות שונות. אמנם החולדה היא מכרסם מטריד (ומגעיל) עוד יותר, אבל גם עכברים מחייבים טיפול נכון. רגע לפני שאתם מזמינים שירות של הדברת עכברים, הנה כמה נקודות חשובות שכדאי שתהיו מודעים אליהן.

אין טוב ממראה עיניים

אם אתם זקוקים לשירות של הדברת עכברים,  סביר להניח שפגשתם את היצור הפרוותי האפרפר מסתובב ברחבי הבית אבל זוהי לא הדרך היחידה לדעת שהוא שם. למעשה, ישנם סימנים שכדאי שתהיו ערים אליהם משום שהם יעזרו לכם לזהות את המפגע מבלי שתצטרכו לזהות את העכבר המטייל במטבח או ברחבי הסלון, בחיפוש אחר מזון. מאחר ואת רוב זמנם הם יבלו במחבוא, הדרך הטובה ביותר לדעת אם העכברים אכן בדירה או לא היא למצוא את הגללים שלהם ברחבי המטבח. גללים אלה ימתינו לכם בפינות מסתור שונות, למשל מאחורי המקרר במזווה. לחלופין, אם מזון שהושאר על הדלפק במטבח נמצא לפתע אכול בחלקו – למרות שאיש מבני הבית לא נגע בו – סביר להניח שעכבר השתלט על השטח ומצא את דרכו אל ארוחת הערב שלכם. אתם יכולים להימנע מכך מבעוד מועד בקלות רבה יחסית על ידי הקפדה על איטום הבית. סגרו את הדלתות כשאתם נמצאים בבית, התקינו רשתות, והקפידו לשמור על המטבח שלכם נקי משאריות המזון לאחר שסיימתם לאכול.

האם הדברת עכברים היא הפתרון?

באופן כללי הדברת עכברים היא הדברת שמתבצעת עם חומרים רעילים, ומכאן שהיא עשויה להיות מסוכנת לשימוש בשטח המגורים שלכם. יתרה מכך, אם יש לכם חיות מחמד אתם עשויים להסב גם להן נזק אם תכניסו הביתה חומרים רעילים. עם זאת, ישנן דרכים אחרות, טובות יותר, להתמודד עם המטרד הזה. למשל, הדברה אלקטרונית היא פתרון מצוין ובאמצעותה ניתן לשדר אותות למציאת מיקומו של העכבר ועם תדרים חשמליים מוגדרים היא גם תאפשר לסלק אותו מהבית. לכידת עכברים גם היא דרך מצוינת להתמודד עם הבעיה, והלוכד המקצועי שיגיע אליכם הביתה יבצע שימוש במלכודת מיוחדת וידידותית הרבה יותר. בעוד מלכודות דבק ופתרונות אחרים שתוכלו למצוא ברשתות הגדולות הן מלכודות שעשויות להמית את העכבר, לוכד עכברים ידאג להוציא את העכבר מהבית ולשחרר אותו הרחק בין השדות. זכרו שאם אתם מציבים בבית מלכודות פח שימיתו את העכבר, לא רק שתהרגו אותו (כשיש דרכים פחות קטלניות להתמודד עם הסיטואציה) אלא שאם לא תפנו את העכבר בתוך זמן קצר עשוי הבית להתמלא בניחוחות לא נעימים בעליל, של נבלת עכבר. מהריח הזה יהיה לכם קשה להיפטר לא פחות מאשר היה זה קשה לחסל את העכבר מלכתחילה. אם כן, נסו להימנע מהופעת העכבר מבעוד מועד, אבל אם הוא הצליח לחמוק פנימה, מצאו דרך טובה וידידותית להרחיק אותו מהבית.

Call Now Button