הדברת טרמיטים – פתרון פשוט לבעיה גדולה - Onyxp.co.il
15903
rtl,single,single-post,postid-15903,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.2,vc_responsive
 

הדברת טרמיטים – פתרון פשוט לבעיה גדולה

הדברת טרמיטים – פתרון פשוט לבעיה גדולה

אם אי פעם ראיתם בעיניכם טרמיטים, אתם בוודאי מבינים שמדובר ביצורים זעירים במיוחד. אלא שהמראה הקטן והשברירי שלהם עשוי בעיקר להטעות. כשלא מצליחים לזהות אותם בזמן הם עשויים להסב נזקים משמעותיים ביותר. התחביב העיקרי שלהם הוא לעיסת עץ, וכך אתם יכולים להשקיע הון עתק ברכישת שולחן עבודה מפואר רק כדי שהם ינגסו בו בתאווה. המשקופים, הספות וגם ארונות המטבח, כל פריטי העץ בבית נתונים תחת סכנה תמידית. אז איך ניתן לבצע הדברת טרמיטים, מה חשוב לדעת ולמה כדאי להיעזר בחברת הדברה מקצועית?

האתגר: איתור הטרמיטים

נניח לרגע שהבחנתם בריהוט הפצוע שלכם ואתם מבינים שיש לכם בבית טרמיטים. יכול גם להיות שזיהיתם טרמיט או שניים רגע לאחר שסיימו את הארוחה הטובה שלהם (שולחן הקפה, כמובן). רגע לפני שאתם חוגגים את ניצחונכם הנועז על הפולשים האכזריים כדאי שתשמעו את הבשורה הלא כל כך טובה. סביר להניח שאי שם ברחבי הבית מסתתר לו קן של טרמיטים. אם נדייק קצת יותר, לא מדובר בקן קטן ואינטימי אלא בהתיישבות של ממש. הדברת טרמיטים חייבת לקחת בחשבון שהריגת טרמיט אחד או קבוצה קטן בבת אחת רחוקה מלהציע פתרון. הם מתרבים בקצב אדיר ואם אי פעם תוכלו לראות איך נראית המושבה שלהם תגלו שמדובר בגידול דמוגרפי מהיר ומרשים במיוחד. אז איך בכל זאת מטפלים בבעיה?

חברה מקצועית להדברת טרמיטים

כדי לבצע הדברת טרמיטים אנחנו זקוקים לחברה מקצועית, ועדיף שלא לנסות לבד בעיקר כי מלאכת האיתור של הטרמיטים אינה פשוטה. יתרה מכך, בעוד שיטות שונות להדברת חרקים או הרחקת יונים תוכלו לנסות בעצמכם (וחלקן כדאי שיבוצעו ממילא על ידי מומחים), הדברת טרמיטים היא מורכבת הרבה יותר. כדי לחסל את כל האוכלוסייה הפולשת ולהרחיק אותם מפריטי העץ הרבים בבית, נדרשת פעולה ייחודית. המדביר למעשה יקדח בקירות ויחדיר בזהירות ובדיוק מרבית חומר רעיל שהטרמיטים צפויים לשאת על גופם בחזרה אל הקן. את החומר הזה הם יפיצו הלאה, וכך יצליחו להפיל את כל החברים בכנופיה, כולל את המלכה. חשוב לזכור שבהיעדר תשומת לב וללא דיוק ומקצועיות, פיזור החומר הרעיל עשוי להסב נזק לא רק לטרמיטים. בין אם אתם חיים לבד בבית, עם ילדים, עם קשישים או עם חיות מחמד, הדברת טרמיטים מקצועית היא ההבדל הגדול שבין הצלחה לכישלון, וכשמדובר בבריאות שלכם, כישלון הוא לא אופציה.